كيهان: گوگوش و سروش اصلاح‌طلب نيستند / تفسير حمايت رهبري ازدولت

#صدای_مخالف (روزنامه اعتماد سه شنبه 30 مرداد 97)
كيهان: گوگوش و سروش اصلاح‌طلب نيستند
 

كيهان در بخش ستون ويژه روز گذشته خود به دو موضوع در مورد اصـــلاح‌طــلبان پرداخت. اين روزنامه هم به اظهارات عارف در مورد «از سروش تا گوگوش» پاسخ داد وهم حمله تندي را به جهانگيري كرد و معتقد بود او نبايد از مبارزه با فساد حرف بزند.

كيهان مي‌نويسد: «درباره اين سخنان عارف چند نكته قابل تامل است. اين تعبير كه جبهه اصلاح‌طلبان، از سروش تا گوگوش را شامل مي‌شود، متعلق به حجاريان است. ابتدا گفته مي‌شود اين جبهه، بين‌العباسين (عبدي و دوزدوزاني) است اما به تدريج نام سروش و گوگوش هم به ميان آمد.» كيهان در ادامه عارف را در مقابل انديشه‌هاي ديني سروش قرار داده تا به ناچار او را وادار به تكذيب يا همترازي با سروش كند. از همين رو مي‌نويسد: «سروش پس از خروج از كشور، مدتي عضو اتاق فكر سبز در لندن بود اما نهايتا منكر رسالت پيامبر اعظم (ص) شد و وحي الهي را «نعوذبالله» روياهاي شاعرانه توصيف كرد. آيا آقاي عارف نيز خداي ناكرده چنين تعلقاتي دارد يا دچار خطايي بزرگ شده و به تكرار طوطي‌وار مدعاي يك عنصر سابقا امنيتي پرداخته است؟»

جالب‌تر آنكه برخلاف عارف، اين روزنامه معتقد است ميان اصلاح‌طلبان و براندازان تفاوت وجود دارد: «اصلاح‌طلب توصيف كردن خواننده كاباره‌اي رژيم طاغوت، تهمتي است كه با چند من سريش هم به گوگوش نمي‌چسبد. وي با كمك سلطنت‌طلبان امريكايي، شبكه ضدديني و ضداخلاقي من‌و تو را راه‌اندازي كرد و به تازگي، ترانه‌اي مبتذل عليه ٤٠ سالگي انقلاب اسلامي خواند. او بازيچه سلطنت‌طلبان و ديگر گروهك‌هاي براندازي در مواقع دعوت به اغتشاش‌افكني بوده است. با اين وصف آقاي عارف چگونه مي‌تواند سروش و گوگوش را اصلاح‌طلب از جنسي كه ادعاي تند «گفتمان برآمده از انقلاب است»، بداند؟!» گفتني است رسانه‌هاي اصولگرا پيشتر مرتبا تاكيد مي‌كردند كه فرقي ميان اصلاح‌طلبان و اين طيف از خارج نشينان نيست اما حالا از اعتقادشان به وجود فاصله ميان آنها حرف مي‌زنند.

كيهان همچنين با اشاره به سخنان روز يكشنبه جهانگيري در مورد فساد او را مورد انتقاد قرارداده و ذيل عنوان: «وقتي مقصر رانت ١٨ ميليارد دلاري ژست مبارزه با فساد مي‌گيرد» مي‌نويسد: «اظهارات معاون اول رييس‌جمهور در حالي است كه برادر وي يكي از متهمان فساد اقتصادي است. از سوي ديگر فروردين ماه امسال به هنگام اعلام بسته ارزي توسط آقاي جهانگيري، روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب، تصوير سوپرمن را با تيترهاي «بازگشت اسحاق» و «بازگشت جهانگيري» منتشر كردند و از «حضور مقتدرانه جهانگيري در حل بحران ارزي» خبر دادند. اما در عمل ١٨ ميليارد دلار ارز با نرخ ٤٢٠٠ تومان بر باد رفت و رانتي ١٣٠ هزار ميليارد توماني را در حلقوم مفسدان و رانت‌خواران دانه‌درشت ريخت كه هر چند موجب بازداشت معاون ارزي بانك مركزي شد اما آقاي جهانگيري در همين ماجراي «دلار جهانگيري» در حاشيه ماند.» اين روزنامه همچنين به او توصيه مي‌كند كه اگر «معتقد به اين است كه نبايد در مبارزه با فساد خط قرمزي وجود داشته باشد، بايد درباره همين يك قلم سوء‌مديريت دو سر زيان در ماجراي ارزي توضيح دهد؛ ماجراي حضور در هيات‌مديره كارخانه سيمان با وجود شغل دولتي و اتهامات برادر ايشان به‌ كنار.»

تفسير حمايت رهبري ازدولت
 

روزنامه وطن امروز در گزارش اصلي روز دوشنبه خود به موضوع حمايت رهبر انقلاب از دولت در مقابل كساني كه خواهان بركناري روحاني شدند، پرداخته و تلاش مي‌كند چرايي آن را توضيح دهد.

اين گزارش با اشاره به سفر رهبري به مناطق زلزله زده و خاكي شدن عمامه ايشان در ديدار از آن مناطق مي‌نويسد: «شايد اگر قرار بود ايشان هم مانند برخي سياستمداران امروز كشور ازجمله خود رييس دولت و پدران معنوي آن، سياست‌ورزي- بخوانيد سياست‌بازي- كنند، اين روزها بهترين فرصت بود تا رهبري - كه اتفاقا مشكلات اين روزهاي كشور ماحصل بي‌توجهي دولتي‌ها به هدايت‌ها و هشدارهاي ايشان است- شديدتر از هر زماني به دولت بتازند اما ديديم كه رهبر انقلاب باز هم از لزوم حمايت از دولت سخن گفتند چون اين دولت ماحصل راي ميليوني مردم است.»

درحالي كه احمدي‌نژاد حتي بعد از سخنان رهبري بار ديگر بر كناررفتن روحاني اصرار و تاكيد كرده است، وطن امروز مي‌نويسد: «رهبر انقلاب در عين اينكه صادقانه كوتاهي‌ها و كم‌كاري‌هاي دولت را گوشزد مي‌كنند و از اينكه به صراحت، دچار شدن رييس‌جمهور به سرنوشت رييس‌جمهور سال ٥٩ را هشدار بدهند ابايي ندارند، در همين حين از دولت حمايت مي‌كنند و نسبت به كساني كه به دنبال بركناري دولت هستند نيز هشدار مي‌دهند. » نويسنده وطن امروز اين رفتار را ناشي از تقوا و صداقت در مقابل سياسي بازي دانسته و ادامه مي‌دهد: «در منطق رهبري حمايت از دولت- هر كدام از دولت‌ها- هيچگاه به معناي انتقاد نكردن از دولت نبوده و نيست؛ لكن از آنجا كه دولت‌ها با راي مردم روي كار مي‌آيند، ايشان بر خود لازم مي‌دانند تا جايي كه امكانش وجود دارد از دولت حمايت كنند و آن را براي حل‌وفصل مشكلات كشور كمك كنند.»منبع: http://rasadrahbord.blogfa.com/